Sanibay - hydromasážne systémy

 

Vyvíjané, ručne vyrábané a odskúšané v Nemecku!

" Vyrobené v Nemecku nie je pre nás len fráza! Všetky Sanibay vírivky sú ručne vyrobené v našej manufaktúre s veľkou láskou pre detail! "

Christoph Krämer, Vedúci obchodu

 

 

 

Podstatné informácie ku všetkým vírivkovým systémom

 

Kvalita našich vírivek

Vyhotovenie dobrého produktu začína už od jeho vývoja. Pri tomto vývoji sa nechávame ovplyvňovať našimi viac ako 12-ročnými skúsenosťami. Postupom rokov môžeme stále ďalej zvyšovať kvalitu. Od našich dodávateľov, ktorí z veľkej časti produkujú v Nemecku a Rakúsku, získavame komponenty prvej triedy. My pritom dávame pozor na životnosť súčastí, ale aj na ich vlastnosti. Napríklad na spotrebu elektrického prúdu častíc, hlučnosť trysiek a čerpadla, nízku stavebnú výšku dýz a veľa iného… Pri vývoji našich vírivkových systémov bolo investovaného veľa času a lásky ako je známe pri detailoch. Napríklad v spodnej oblasti chrbta využívame špeciálne dýzy, ktoré produkujú široko rozptýlený masážny prúd. Použitie vysokokvalitných materiálov je prirodzenosťou. Z toho dôvodu vsádzame na zodpovednú nemeckú ručnú prácu. Našimi spolupracovníkmi sú majstri svojho odboru a vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam sú jedineční. Predtým ako vírivka opustí náš závod, musí prejsť náročnou výstupnou kontrolou. Až potom je odovzdaná na expedíciu.

 
Predovšetkým silná masáž

V minulosti sa nás veľa zákazníkov pýtalo na predovšetkým silnú masáž. Toto prianie sme splnili a vyvinuli sme takzvaný  Powerjetsystem. U tohto Powejetsystému sa pomocou Power regulátora vháňa dodatočný vzduch do prúdu vody. Preto je efekt podstatne väčší ako pri často používanom regulátore prívodu vzduchu. Masážny prúd je pomocou Power regulátora, podobne ako pri turbe, pravidelne vháňaný. Výsledok je očarujúci. Video hovorí samo za seba. 

 
Hlučnosť našich vírivek

Čerpadlo pracuje väčšinou bezhlučne. Čo považujú zákazníci za rušivé je hlučné dúchadlo. Používame dômyselné dúchadlá, ktoré pracujú veľmi ticho a sú zvukovo zaizolované. U vírivkového systému Sanibay Comfort a Sanibay Maxi Deluxe využívame dokonca tichučké dúchadlo od firmy Koller, ktoré je vďaka špeciálne oddelenej zvukovej izólacii zvlášť veľmi tiché. Takto sa môžete úplne venovať relaxu a počúvať žblnkot vody.

 
Rozdiel medzi vzduchovou masážou a vodnou masážou

Pri vírivkách plnia vzduchový systém a vodný systém vždy dve rozdielne úlohy. U vzduchového systému stúpajú malé bublinky vzduchu z dýz umiestnených na spodu smerom nahor a „hľadajú si miesto“ na hladine. Toto „hľadanie si miesta“ poznáme ako typické bublinkovanie vody u víriviek. Vzduchové bublinkovanie sa kĺže pozdĺž kože a taktiež týmto stúpaním nahor ľahko a príjemne stimuluje celé telo. Vodný systém sa naproti tomu stará o silnú a bodovú masáž jednotlivých zón tela. Takto možno pomocou masážnych dýz, ktoré sú obohacované pomocou vzduchového čerpadla nasmerovať na chbtovú a šijovú časť a masírovať ich. Tento masážny systém môže byť na požiadanie rozšírený o voliteľnú chrbtovú terapiu.

 
Hygiena a staroslivosť našich systémov

Naše vírivky sú predovšetkým nenáročné na starostlivosť. Všetky systémy disponujú možnosťou dezinfekcie, to znamená čistiacim a dezinfekčným programom. Popri tom je u nás vyprázdnenie od zbytkovej vody v rúrkach štandardom.


Pri všetkých Sanibay vírivkových systémoch môže byť vzduchový systém poháňaný automatickým systémom. U systému Comfort s Powerjetom a pri systéme Maxi-Deluxe je dokonca možné suché fúkanie do masážneho potrubia vedúceho vodu. Podľa vašeho priania ponúkame okrem iného vyplachovanie čistou vodou a takisto aj dezinfekciu ozónom.

 
Individualita – My prispôsobíme vírivku vašim požiadavkám. 

Častokrát stavebníci kupujú štandardnú vírivku a celú kúpeľňu prispôsobujú tejto vírivke. My sa individuálne prispôsobíme vašim požiadavkám a stavebnému stavu a častokrát bez ďalších výdavkov. Chcete špeciálne rozmiestnenie dýz alebo musíte mať stavebné súčasti vírivky na pravej strane ? Pre nás to nie je žiaden problém. Oslovte nás kedykoľvek. 

 
Zabudovanie našej vírivky a revízia

Naše vírivky sú expedované v stave pripravenom na montáž a ostáva ich už len zapojiť. Napriek tejto starostlivosti nie je ako pri žiadnom elektronickom zariadení vylúčená možná technická chyba. O to viac dôležitejšie je, že v prípade potreby sa dostanete k zariadeniam vírivky. Tu je niekoľko môžností.

Krycia čelná stena: 
Niektoré vane majú prednú kryciu čelnú stenu. Táto stena je z akrylu, ktorá môže byť v prípade potreby kompletne odstránená. Ako prednosť tejto steny možno spomenúť, že tu nevzniká žiadna práca so zamurovaním a prekrytím. Avšak zamurovanie je podstatne stabilnejšie riešenie..

Zamurovanie v spojení s revíznymi rámami vírivky 
Najstabilnejšie riešenie je ešte pred zamurovaním vírivky. Tu máme špeciálne rámy, ktoré sú zamurované a môžu byť prekryté.

Individuálne Sanibay-vírivkové prekrytie
Z nášho pohľadu je najlepším riešením individuálne Sanibay vírivkové prekrytie. Toto je špeciálne vyhotovené podľa stavebnej situácie a podľa druhu vane a neskôr kompletne splynie s vaňou. Prednosť spočíva v tom, že v prípade potreby možno kompletne celé prekrytie vírivky otvoriť. K tomu prispieva prekrytie vane k nenápadnému vetraniu vírivky cez vstavané schodíky. 

 
Naplnenie vane vodou

Jestvuje viacero možností ako naplniť vaňu vodou.

Obvodová vaňová armatúra
Obvodová vaňová armatúra je vstavaná do okraja vane. Cez špeciálny nápust vody alebo cez napúšťaciu sadu vteká voda do samotnej vane. Pri vani s úzkym okrajom nemôže byť použitá okrajová armatúra pre vane. Ešte k tomu môže byť napúšťanie vody z okraja vane rušivé. 

Okrasná armatúra
Predtým bola okrasná armatúra s vodovodným kohútikom štandardným riešením. Dnes sú rôzne možnosti ako sa vzdať vodovodného kohútika. Pri novostavbách a kompletnej renovácii by sme od toho upustili, iné je to samozrejme vtedy, ak sa mení len vaňa. 

Armatúra pod podkladovou omietkou v spojení s napúšťaním vane:
Najmodernejšie riešenie! Tu sa vzdávate vodovodného kohútika. Voda prúdi do vane cez nápust pomocou napúšťacej súpravy. Sanibay jednopáková-armatúra v spojení s nápustom vane a ponornou ručnou sprchou: Zmysluplné riešenie! S touto jednopákovou-armatúrou, ktorá je špeciálne nakombinovaná, môže byť vaňa naplnená pomocou jedného uchopenia. Možno samozrejme regulovať medzi studenou a teplou vodou. Kompletne ponorná ručná sprcha je vybavená vyprázňovaním zbytkovej vody. Jednoduchejšie to nejde.

 
Nevyhnutný prívod elektrického prúdu

Všetky Sanibay vírivkové komponenty sú poháňané 230 Voltami. Ovládanie vírivky je napájané trojžilovým prívodným káblom, ktorý je asi 150 cm dlhý. Tento prívodný kábel musí byť stavebne uzatvorený. Údaje o prípojke vašej objednanej vírivky môžu byť oznámené krátko pred jej dodávkou.

 
Zmysel a účel ohrevu vody

Ohrev vody zaručuje to, že voda v kúpeli ostáva aj pri dlhom kúpaní prijemne teplá a takisto ostáva v stálej teplote. Nie je vymyslená preto, aby ohrievala studenú vodu slúži iba na dohrievanie. Voda musí byť po každom kúpaní vymenená.